E-mail: raivo@pas.ee
Telefon: +372 5770 3776

RAHVUSVAHELINE KOLIMINE

Teenused_KolimineRahvusvahelise kolimise korraldamise kõige olulisemaks eesmärgiks on Teie kui kolija rahulolu õnnestunud kolimisega. Oleme oma teenused üles ehitanud lähtudes eelkõige Teie vajadustest ja soovidest.

Hästiõnnestunud piiriülene kolimine on põhjalikult planeeritud, kõiki võimalikke ohte ja riske arvestav, oma kvaliteeti tõestanud partnereid kaasav ja professionaalset klienditeenindust pakkuv teenuste komplekt, mille lõppedes Te tunnete, et murelikkus ja ebamugavustunne ei pea ilmtingimata kolimisega kaasnema.

Saame Teile pakkuda kindlustunnet, et olete usaldanud oma isiklikud esemed õige partneri kätte, kes oskab hinnata Teie kolitava vara emotsionaalset väärtust ning omab pikaajalist erialast kogemust, et toimetada saadetis turvaliselt ja vähima võimaliku ajakuluga ükskõik millisesse maailma nurka.

Igas lähte- ja sihtriigis kasutame vaid väga usaldusväärseid partnereid, kellega omame samasuguseid väärtushinnanguid ja kvaliteedistandardeid.

Järgnevalt on kirjeldatud põhilised teenused, mida me pakume. Samas iga kolimine on unikaalne ja me leiame kõikidele erinevatele projektidele just selle kõige sobilikuma lahenduse, lähtudes Teie soovidest, heast tavast, meie kvaliteedistandarditest, oskustest ja kogemustest.

Küsi pakkumist!

 

  Kontaktnimi*

  Kontakttelefon*

  Kontakt E-kiri*

  Kontaktaadress

  Ettevõtte/asutuse nimi

  Kolimise eeldatav aeg

  Kolitava vara maht(m3)*

  Sõiduauto

  Sõiduauto lisainfo

  Sõiduki mõõdud (m)

  Kolitava vara väärtus(EUR)

  Mootorratas

  Mootorratta lisainfo

  Sõiduki mõõdud (m)

  Kolitava vara lühikirjeldus

  Lisa fail

  Lähtelinn ja -riik*

  Lähtekoha aadress

  Lähtekoha Ettevõtte/asutuse nimi

  Lähtekoha korrus

  PealekorjeEraadressEttevõte/asutusMuu

  Kas lähteaadressil on lift?

  Kas lähteaadressil on vaja parkimise reservatsiooni?

  Kas lähteaadressil on vaja välilifti?

  Sihtlinn ja -riik*

  Sihtkoha aadress

  Sihtkoha Ettevõtte/asutuse nimi

  Sihtkoha korrus

  MahalaadimineEraadressEttevõte/asutusMuu

  Kas sihtaadressil on lift?

  Kas sihtaadressil on vaja parkimise reservatsiooni?

  Kas sihtaadressil on vaja välilifti?

  Vali soovitud teenusedPakkimineMööbli lahtivõtmineEksport tollMaanteeveduLennuveduMereveduLadustamineLahtipakkimineMööbli kokkupanekRasked esemed (klaver, seif jne.)KindlustusImport tollIsiklike esemete impordi maksevabastusKunst ja antiikMuu

  Palun lisada siia ülejäänud info ja spetsiifilised detailid, mis puudutavad saadetise seisukorda, transpordi ja pakkimise erinõudeid, ajakava ja muud sellist informatsiooni, mida eelnevas vormis ei ole märgitud:

  KOLIMISEELNE ÜLEVAATUS

  Rahvusvahelise kolimise planeerimise üheks olulisemaks osaks on täpne kolitava vara mahu hindamine. Kui olete otsustanud, mida plaanite kaasa võtta, siis saab selle põhjal määrata, milline on kolitava vara maht kuupmeetrites. Mahust oleneb kolimise transpordiviis ja -vahend, tihti ka marsruut ning eelkõige hind. Nagu teisteski valdkondades nii ka rahvusvahelise kolimise puhul on suurema mahu vedu ühiku kohta tavaliselt soodsam väiksematest kogustest. Mahu hindamist saate iseseisvalt teha, kui panete kirja kolitavad esemed selliselt: suuremad esemed nagu mööbel ja muu selline tuleks kirjeldada mõõtudega pikkus*laius*kõrgus.

  Kolimismahu arvestamiseks peab mõõtudest maha arvama lahti võetava mööbli mahu vähenemise ja juurde arvama pakendist ja pakendamisest tuleneva mahu suurenemise. Väiksemaid esemeid nagu riided, jalanõud, raamatud, nõud ja muu selline on mõttekas arvestada nn. standardkasti mõõdus, milleks on 40 x 60 x 40 cm. Sellise nimekirja saatmisel meile saame üsna täpselt kolitava mahu välja arvutada. Mida täpsem on nimekiri seda täpsemalt saame ka pakkimist, materjale ja mahtu arvestada.

  Teiseks, teie jaoks oluliselt lihtsamaks lahenduseks, on see kui kutsute meid kolimiseelset ülevaatust tegema. Sellisel juhul saame garanteerida, et need esemed, mida te näitasite, saavad korrektselt arvestatud, eksimisvõimalus kogusega minimaliseeritud ja mahumuutuse risk üle antud meie kanda.

  PAKKEMATERJALID

  Pakkematerjalide valikul lähtume pakitavate esemete materjalist, kujust, väärtusest, transpordiviisist (-viisidest) ja ajast mis kulub sihtkohta jõudmiseks. Samuti ka pikaajalise ladustamise vajadusest.

  Arvestame, et pakkematerjalid peavad olema mõeldud spetsiaalselt kolimisteks ehk pakkematerjalide tugevus ja kvaliteet mängivad väga olulist rolli. Pakume erinevate suurustega kolimiskaste ehk raskemate esemete, näiteks raamatute ja dokumentide puhul kasutame väiksemaid ning riiete, jalanõude ja vähemtundlikumate esemete jaoks suuremaid lainepappkaste. Samuti leiate meie pakkekastide valiku hulgast ka rippriidekastid kuhu kortsumise vältimiseks riided otse kapist kasti saab riputada. Kasutame vaid 5-kihilisest lainepapist tehtud kaste, kuna õhemad kastid ei ole piisavalt tugevad tagamaks kasti sisu ohutust.

  Suurte mõõtmetega ja erikujuliste esemete pakkimiseks kasutame erinevaid materjale, mis minimaliseerivad esemete purunemise, kriimustumise, muljumise võimaluse ja muud kolimise käigus tekkida võivad ohud. Enim kasutust leidvad pakkematerjalid on mullkile, pakkekile, lainepapp, pakkepaber, teip ja nurgakaitsed.

  Erikäsitlust ja –hoolt vajavad esemed (näiteks kunstiteosed) pakime spetsiaalsetesse paksust lainepapist või vineerist tehtud kastidesse, kasutades lisapehmenduseks ja kliimatingimuste tagamiseks erinevaid spetsiaalseid materjale.

  Rahvusvahelise kolimise teenus sisaldab meil tavapäraselt kõiki vajaminevaid pakkematerjale (v.a. erikäsitlust ja –hoolt vajavate esemete eripakkimine). Soovi korral toome enne kolimist Teile tühjasid pakkekaste ka ette, et saaksite lihtsamad asju (riided jalanõud, raamatud jne.) ise ära pakkida.

  PAKKIMINE JA LAHTIPAKKIMINE

  Meie kolimisteenus sisaldab professionaalset pakkimist koolitatud meeskonna poolt. Pakkimise teenuse all arvestame ka mööbli osadeks võtmist, väljalülitatud elektroonika lahtiühendamist (tavapärastest ühendustest) ning seadmete vooluvõrgust, kanalisatsioonist ja veevõrgust lahtiühendamist (tavapäraste tööriistadega tavapäraste ühenduste olemasolul). Pakkimise üks osa on ka inglise keeles pakkelehtede (inventory/packing list) koostamine, pakendite markeerimine ja nummerdamine.

  Sihtkohas kolitavate esemete mahalaadimisel, sissekandmisel, lahtipakkimisel ja mööbli kokkupanemisel lähtume samadest standarditest nagu pakkimiselgi ja meie kolimismeeskond käsitleb Teie esemeid ülima hoolikusega ja asjatundlikkusega.

  Lahtipakkimise teenuse hulka me ei arvesta uue mööbli kokkupanemist (varem kokku panemata mööbel), elektroonika ühendamist ja seadmete ühendamist erinevate kommunikatsioonivõrkudega.

  Pakkimise ja lahtipakkimise teenused meie kolimispartnerite juures võivad erineda meie poolt pakutavatest. Hinnapakkumise staadiumis teavitame Teid alati milliseid teenuseid meie partneri hind sisaldab ja milliseid mitte.

  TRANSPORT

  Kõige tavapärasemaks transpordiviisiks rahvusvahelisel kolimisel Euroopa piires on maanteetransport. Väiksemaid saadetisi veetakse ka lennutranspordiga, kuid selle veoliigi hind on võrdlemisi kõrge. Kaugemate sihtpunktide puhul on tihti ainukeseks suurte kolimiste transpordivõimaluseks merekonteinervedu. Raudteetransporti kasutatakse võrdlemisi harva idasuunaliste vedude korral.

  Meie saame pakkuda teie kolimiseks kõiki veoliike. Oleme valinud oma transpordipartneriteks oma ala parimad ettevõtted, et tagada saadetiste maksimaalne turvalisus, kõige mõistlikum marsruut ja optimaalne ajakulu teekonnal sihtkohta.

  Oma kogemustele tuginedes leiame Teie kolimise teostamiseks kõige mõistlikuma lahenduse, nii ajalises kui ka finantsilises mõttes.

  ERIKÄSITLUST VAJAVAD ESEMED

  Tihti tuleb koos oma muu kolitava varaga kaasa võtta ka esemeid, mis vajavad erikäsitlust. Sellisteks võivad olla näiteks rasked esemed (seifid, klaverid, täispuidust riidekapid jne.), kunstiesemed (maalid, skulptuurid jne.), väga suurte mõõtmetega esemed, õrnad esemed (suured klaasid ja peeglid, serverid ja muu erielektroonika) ning suure väärtustega esemed.

  Erikäsitlust vajavate esemetega tegelemisel on vaja rakendada tavakaubast erinevaid meetmeid, mis nõuavad lisajõude ja -tehnikat, pakkimist ja pakkematerjale ning tihti ka erinevat transpordimarsruuti ja -viisi.

  Üheskoos leiame Teile sobiliku lahenduse, sest meil on olemas teadmised, kogemused ja kõik vajalikud abivahendid.

  VÄLILIFT

  Kolimise käigus võib ette tulla ootamatusi, näiteks osutub mõni kolitav mööbliese liiga kogukaks ja ei mahu uksest sisse, trepist üles või kitsast koridorist ümber nurga. Sellisel juhul võib lahenduseks olla välilift, millega tõstetakse mööbliese rõdu või akna kaudu sisse.

  Aitame Teil operatiivselt leida lahenduse sellisele ootamatusele, valides sobiliku välilifti ja toimetades probleemse mööblieseme õigesse kohta.

  AUTO JA MOOTORRATTA KÄSITLEMINE

  Kui olete otsustanud, et soovite kaasa võtta oma isikliku auto või mootorratta siis ka sellega saame Teid aidata. Auto või mootorratta tõrgeteta käsitlemiseks kolimise käigus ootame Teilt varakult (eeldatavalt juba hinnapakkumise koostamiseks) andmeid sõiduki kohta: mõõdud, mark, sõiduki väljalaske aasta ja erinevad soovid ja nõuded sõiduki pakkimise ja käitlemise osas. Sõiduk peaks meile üleandmisel olema puhas (mõnedesse riikides, näiteks Kanadas, kontrollib sealne piirivalve sõiduki puhtust), kütusepaagis minimaalselt kütust ja üleliigsed esemed autost eemaldatud. Sõidukiga koos palume Teil meile anda ka sõiduki süütevõti ja tehniline pass, mis peavad sõiduki juures olema kogu transpordi vältel. Üleandmisel vormistame spetsiaalse sõiduki üleandmis- vastuvõtmise akti, kuhu märgime sõiduki andmed, seisukorra ja eriinfo. Sama dokumendi alusel saate oma sõiduki sihtkohas kätte, kus saate kontrollida, et sõiduk on samas konditsioonis nagu üleandmisel.

  Mõningate sihtriikide puhul, näiteks USA’s, tuleb enne sõiduki teelesaatmist kontrollida ka kas see kindel sõiduk on tehniliselt sobilik sihtriigi regulatsioonide järgi. Kõige parem on sellist infot saada meie kolimispartnerite kaudu.

  Ohutuks transpordiks kinnitame mootorratta koormarihmadega kaubaaluse külge, fikseerime paigale ja vajadusel pakime. Samuti võib tellida mootorrattale turvalisust tõstva vineerümbrise. Sõiduautot reeglina ei pakita, kuid soovi korral saame katta auto autokattega, kui sõiduk on juba veovahendisse (treiler või merekonteiner) turvaliselt fikseeritud.

  ISIKLIKE ESEMETE JA MÖÖBLI LADUSTAMINE

  Kolimise jooksul ja ka paljudel muudel juhtudel võib tekkida vajadus kolitav vara ladustamiseks. Ladustamise vajaduse põhjuseid võib olla väga mitmeid ja erinevaid näiteks: ladustamine remondi ajal, ladustamine ruumipuuduse tõttu, vara omaniku pikem reis välismaale, elamispinna vahetamisel tekkida võiv ajutine periood kui mööblit pole kuskil hoida jne.

  Pakume ladustamisteenust mööblile ja isiklikele esemetele nii lühiajaliselt kui ka pikema perioodi jooksul. Samuti pakume sobilikku pakkimisteenust turvaliseks ladustamiseks ja ladustatava vara kindlustust.

  TOLLIPROTSEDUURID

  Kolimisel üle Euroopa Liidu tollipiiri kohalduvad transporditavatele esemetele impordi/ ekspordi tolliprotseduurid.

  Aitame koostada tollidokumente ja teiega koostöös teostame kõik vajalikud tolliprotseduurid, sealhulgas aitame taotleda isiklike esemete impordi maksuvabastust.

  KINDLUSTUS

  Rahvusvahelisel kolimisel on soovitav oma kolitav vara kindlustada, et vältida võimaliku õnnetus- või muu kahjujuhtumi korral suurt varalist kahju. Kindlustus katab kõik põhilised kolimisega seotud riskid ja annab teile kindlustunde, et ka kõige ebameeldivama stsenaariumi puhul saate õiglast hüvitist.

  Vahendame transpordi kindlustust, mis on spetsiaalselt kolitava vara transpordi kindlustamiseks sobilike tingimustega.